Rusya Devasa İntranet Ağını Kurdu! Kuruyor.

İnternet İntranet 25/12/2019 Teknoloji RuNet
Runet Rus İnternet Ağı

Test, Rusya Dijital Kalkınma, İletişim ve Kitle İletişim Bakanlığı tarafından hazırlanan 5 Aralık tarihli bir belgeye göre, “abone trafiğini yakalama ve abone hakkında bilgi ortaya çıkarma, iletişim hizmetlerini engelleme olasılığı” değerlendirecektir . Belgede, testin başlangıçta 19 Aralık'ta yapılması planlanmış ancak 23 Aralık için yeniden planlanmış olduğu belirtildi. (Belgeler, Açık Medya tarafından doğrulandı . )

Rus hükümeti, Nisan ayında Rusların küresel dijital internete erişimini filtrelemek için yasal hak verdi ve yabancı dijital trafiğin hükümet bağlantı noktalarından geçmesini gerektiren Egemen İnternet Yasasını geçti.

RuNet, Rus lider Vladimir Putin'in söylediği gibi ülkeyi yurtdışından gelen bilgi saldırılarına karşı güçlendirmeyi amaçlayan çeşitli hükümet BT çabalarından biridir . “Başkan Putin ve hükümeti , 'küresel [İnternet] ağının yurtdışından kontrol edildiğinden' daha önce bahsetti .

New America'daki siber güvenlik politikası üyesi Justin Sherman , Ekim ve Kasım aylarında geniş bir RuNet testinin de söylendiğini belirtti . Ekim ve Kasım aylarında geniş bir RuNet testinin de söylendiğini belirtti . “Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç ay boyunca Rusların aslında Moskova'nın istediği zaman dünyadan kesilebilecek bir ev içi internet vizyonunu yürütmek için - yavaş ama emin bir şekilde - çalıştıklarına dair işaretler gördük,” dedi.

Kaynak: Defensone

Son Gönderiler