Dünya Çapında Aktif İnstagram kullanıcısı sayısı (milyon olarak)

Ocak 2013 ile Haziran 2018 arasındaki aylık aktif Instagram kullanıcısı sayısı (milyon olarak)

Dünya Mobil 07/11/2019 Teknoloji

Kaç kişi Instagram kullanır?

2018 Haziran'ında,İnstagram, Eylül 2017'de 800 milyon olan aktif kullanıcıya ulaşmıştı. Uygulama, dünya çapında en popüler sosyal ağlardan biri .

Global İnstagram izleyicileri

İnstagram, kullanıcıların fotoğrafları ve videoları düzenlemelerini ve paylaşmalarını sağlayan mobil bir sosyal ağdır. 2018'de, Amerika Birleşik Devletleri'nde 100 milyondan fazla aktif Instagram kullanıcısı vardı . Bu rakamın 2019 yılında 111 milyonu aşması bekleniyor. Instagram, gençler arasında en popüler olanıdır - bu, özellikle Instagram'ın kullanıcı tabanının yarısından fazlasının 18 ila 29 yaşları arasında olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde geçerlidir .

Global olarak konuşursak,Kullanıcıların yüzde 41'i 24 yaş ve altında . İnstagram, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gençlerin tercih ettiği sosyal ağlardan biri , Twitter ve Facebook'u yeniyor, ancak hala Snapchat'ın arkasında sıralanıyor.

Instagram pazarlama

Uygulamanın görsel doğası ve yüksek kullanıcı katılım oranı nedeniyle Instagram, aynı zamanda değerli bir sosyal medya pazarlama aracıdır. 2018'de markalar her gün sosyal platforma ortalama 0,7 gönderi paylaşmaktadır.

Kaynak www.statista.com

Son Gönderiler