Yarını Daha Akıllı İnşa Eden 32 Yapay Zeka Şirketi

Teknoloji 12/10/2019 Yapay ZekaBilim
Brain chip

Google ve Amazon'dan Apple ve Microsoft'a kadar her büyük teknoloji şirketi, yapay zeka alanındaki atılımlara kaynak ayırmaktadır . Siri ve Alexa gibi kişisel asistanlar AI'yı günlük hayatımızın bir parçası haline getirdi. Bu arada, kendi kendini süren otomobiller gibi devrimci atılımlar norm olmayabilir, ancak kesinlikle erişilebilir.

100 MİLYON $ + FONLU AI ŞİRKETLERİ

 • Tempus
 • DataRobot
 • Freenome
 • CloudMinds
 • H20.ai
 • Nauto
 • OpenAI
 • Sift Science
 • SoundHound
 • Vicarious
 • Zoox
 • Zymergen

Büyük adamlar, ürünlerini yapay zeka ile buluşturmak için çabalıyorlar, diğer şirketler kendi akıllı teknolojilerini ve hizmetlerini geliştirmek için çok çalışıyorlar. İşte 32 yapay zeka şirketi ve bugün başlatmayacağınız AI girişimleri, ancak yarın olacaksınız.

Tempus

Sektör : Healthtech, Biyoteknoloji, Büyük Veri

Yer: Chicago, Illinois

Ne yapar: Tempus , büyük tıbbi ve klinik veri havuzlarını ölçekte toplamak ve analiz etmek için AI kullanır. Şirket, AI'nın desteğiyle, her bireyin özel sağlık ihtiyaçlarına yönelik tedavileri kişiselleştiren ve optimize eden hassas tıp sağlar; Genetik makyajdan geçmiş tıbbi geçmişe kadar teşhis ve tedaviye kadar her şeye güveniyor. Tempus şu anda kanser araştırmalarında atılımlar oluşturmak için AI kullanımına odaklanmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

DATAROBOT

Sektör: Büyük Veri, Yazılım

Yer: Boston, Massachusetts

Ne yapıyor: DataRobot veri bilimcilere makine öğrenme modellerini oluşturmak ve dağıtmak için bir platform sunuyor. Yazılım, şirketlerin verileri için en iyi öngörücü modeli bularak zorlukları çözmelerine yardımcı olur. DataRobot'un teknolojisi sağlık, fintech, sigorta, üretim ve hatta spor analitiklerinde kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NARRATIVE SCIENCE

Sektör: Büyük Veri, Yazılım

Yer: Chicago, Illinois

Ne yapar: Narrative Science verileri hikayelere dönüştürebilen doğal dil üretimi (NLG) teknolojisi yaratır. İşletmeler yalnızca en alakalı ve ilginç bilgileri vurgulayarak, personelin veri veya analitik konusundaki deneyiminden bağımsız olarak daha hızlı kararlar alabilir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

COGNİTİVESCALE

Sektör: Yazılım, Bulut

Yer: Austin, Teksas

Ne yapar: CognitiveScale, sağlık hizmetleri, sigorta, finansal hizmetler ve dijital ticaret endüstrisi için artırılmış istihbarat geliştirir. Teknolojisi, işletmelerin fatura kazanma ve talep gibi süreçleri geliştirirken müşteri kazanımlarını ve katılımlarını artırmalarına yardımcı oluyor. CognitiveScale ürünleri, P&G, Exxon, JP Morgan ve Chase, Macy's ve NBC gibi ağır hit oyuncular tarafından kullanılıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

ALPHASENSE

Sektör: Fintech

Yer: New York, New York

Ne yapıyor: AlphaSense, yatırım firmalarının, bankaların ve Fortune 500 şirketlerinin transkriptler, dosyalamalar, haberler ve araştırmalar hakkında önemli bilgiler bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış AI tabanlı bir arama motorudur. Teknoloji, alakalı içeriğe yönelik anahtar kelime aramalarını genişletmek için yapay zeka kullanır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

CLARİFAİ

Sektör: Yazılım

Yer: New York, New York

Ne yapar: Clarifai, kullanıcıların medyalarını düzenlemelerine, iyileştirmelerine, filtrelemelerine ve aramalarına yardımcı olan bir görüntü tanıma platformudur. Platformda, hangi nesnelerin bir medyada görüntülendiğini öğrenmek için akıllı teknolojiyi öğreterek görüntüler ve videolar etiketlenir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NEURALA

NEURALA

Sektör: Makine Öğrenmesi, Yazılım

Yer: Boston, Massachusetts

Ne yapıyor: Neurala , kameralar, telefonlar ve dronlar gibi cihazları daha akıllı ve kullanımı daha kolay hale getiren, derinlemesine öğrenen bir sinir ağı yazılımı olan “Neurala Brain” i geliştiriyor. Neurala'nın çözümleri şu anda bir milyondan fazla cihazda kullanılmaktadır. Ayrıca, NASA, Huawei, Motorola ve Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) gibi şirketler ve kuruluşlar da teknolojiyi kullanıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NUTONOMY

NUTONOMY

Sektör: Otomotiv, Ulaşım

Yer: Boston, Massachusetts

Ne işe yarar? - nuTonomy - Emniyetli, verimli sürücüsüz araçlar sağlamak için bir misyon ile, nuTonomy yazılımını geliştiriyor o dünyadaki şehirlerde güçler otonom araçlar. Şirket haritalama, algılama, hareket planlama, kontrol ve karar vermeyi sürücü-hata kazalarını ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir yazılımda birleştirmek için AI kullanıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

PERSADO

PERSADO

Sektör: Adtech, Yazılım

Yer: New York, New York

Ne yapıyor: PERSADO, hedef kitlelere reklam vermek için AI tarafından oluşturulan dili kullanan bir pazarlama dili bulutu. Tüm kanallardaki işlevselliği ile Persado, işletmelerin satın alımları artırmalarına, elde tutmalarını artırmalarına ve müşterileriyle daha iyi ilişkiler kurmalarına yardımcı olur.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

X.Aİ

x.ai

Sektör: Makine Öğrenmesi

Yer: New York, New York

Ne yapar: x.ai , akıllı teknolojiyle çalışan özerk kişisel asistanlar yaratır. Amy ve Andrew Ingram adındaki asistanlar, Outlook, Google, Office 365 ve Slack gibi programlarla bütünleşir, toplantıları planlar veya günceller ve sürekli olarak her etkileşimden öğrenirler.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

FREENOME

FREENOME

Sektör: Biyoteknoloji, Sağlık Teknolojileri

Yer: San Francisco, Kaliforniya

Ne yapar: Freenome, yenilikçi kanser taraması ve teşhis testleri yapmak için yapay zekayı kullanır. Non-invaziv kan testleri kullanarak, şirketin AI teknolojisi, erken kanser tespiti ve daha iyi tedavi seçenekleri sağlayarak hastalıklarla ilişkili kalıpları tanır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

AEYE

AEYE

Sektör: Robotik

Yeri: Pleasanton, Kaliforniya

Ne yapar: AEye , özerk araçların gözünde ortaya çıkan vizyon algoritmalarını, yazılımını ve donanımını oluşturur. LiDAR teknolojisi, insanlar, diğer arabalar ve hayvanlar gibi bir aracın görüş hattındaki en önemli bilgilere odaklanırken, gökyüzü, binalar ve çevresindeki bitki örtüsü gibi şeylere daha az önem verir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

AIBRAİN

AIBRAİN

Sektör: Makine Öğrenmesi, Robotik

Yer: Menlo Park, Kaliforniya

Ne yapar: AIBrain tamamen özerk yapay zeka yaratmak için çalışıyor. Şirket, problem çözme, öğrenme ve hafıza teknolojilerini bir araya getirerek, insan yardımı olmadan öğrenen ve uyarlayan sistemler kurabilir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

BLUE RİVER TECH

BLUE RİVER TECH

Sektör: Tarım, Robotik, Yazılım

Yer: Sunnyvale, Kaliforniya

Ne yapar: Blue River Tech , daha akıllı çiftlik teknolojisi oluşturmak için yapay zeka ve bilgisayar vizyonunu birleştirir. Örneğin, şirketin See & Spray makinesi öğrenme teknolojisi, tek tek bitkileri tespit edebilir ve herbisitleri yalnızca yabancı otlara uygulayabilir. Çözelti, sadece herbisite dayanıklı yabancı otları engellemekle kalmamakta, hali hazırda püskürtülen kimyasalların% 90'ını azaltmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

VİDADO

VİDADO

Sektör: Yazılım

Yer: Oakland, Kaliforniya

Ne yapar: Vidado , el yazısı belgeler de dahil olmak üzere, neredeyse her kanaldan veri çekebilir, kağıdı önemli ölçüde dijital iş akışı hızlarına ve doğruluğuna çıkarabilir. Bulut tabanlı platform, New York Life, FDA, Metlife ve MassMutual gibi önde gelen kuruluşlar ve şirketler tarafından kullanılıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

CASETEXT

Alternate Text

Sektör: Hukuk, Yazılım

Yer: San Francisco

Ne yapar: Casetext, 10 milyondan fazla statü, dava ve yönetmelik içeren bir veritabanına sahip AI destekli bir yasal arama motorudur. CARA AI adı verilen şirketin teknolojisi, kullanıcının yüklediği belgelerin dili, yetki alanı ve atıflarını arayabilir ve ilgili aramaları veritabanından geri gönderebilir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

CLOUDMİNDS

CLOUDMİNDS

Sektör: Bulut, Robotik

Yer: Santa Clara, Kaliforniya

Ne yapar: CloudMinds, finans, sağlık, üretim, enerji hizmetleri, kamu sektörü ve kurumsal mobilite endüstrileri için bulut robot hizmetleri sunar. Bulut tabanlı AI, görüntü ve nesne tanıma, doğal dil işleme, konuşma tanıma ve daha fazlası için daha akıllı robotlar oluşturmak için gelişmiş algoritmalar, büyük ölçekli sinir ağları ve eğitim verileri kullanır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

FIGURE EIGHT

FIGURE EIGHT

Sektör: Yazılım

Yer: San Francisco, Kaliforniya

Ne yapar: FIGURE EIGHT, makine öğrenmesi ve veri bilimi ekiplerine AI eğitim yazılımı sağlar. Şirketin "döngü içinde insan" platformu, makine öğrenmesini eğitmek ve test etmek için insan zekasını kullanıyor ve Oracle, Ebay SAP ve Adobe gibi büyük şirketler için AI projelerine güç vermiştir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

H2O.Aİ

H2O.Aİ

Sektör: Büyük Veri, Yazılım

Yer: Mountain View, California

Ne yapıyor: H2O.ai , veri dünyası ve makine öğrenmesi için dünya çapında binlerce kuruluş tarafından kullanılan açık kaynaklı bir platform olan H2O'nun yaratıcısı. H2O.ai, çeşitli sektörlerdeki şirketlere, kritik iş sorunlarını çözmede yardımcı olan öngörücü analitik ve makine öğrenme araçları sunmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

INSİLİCO TIP

INSİLİCO TIP

Sektör: Biyoteknoloji

Yer: Bethesda, Maryland

Ne yapar: Insilico Medicine yaşlanma karşıtı ve ilaç keşif araştırmaları için yapay zeka kullanıyor. Şirketin ilaç bulma motoru hastalık tanımlayıcılarını bulmak için milyonlarca örnek içermektedir. Insilico akademik kurumlar, ilaç ve kozmetik şirketleri tarafından kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NAUTO

NAUTO

Sektör: Yazılım, Otomotiv

Yer: Palo Alto, Kaliforniya

Ne yapar: NAUTO , daha akıllı ticari filolar ve daha güvenli sürücüler oluşturmak için özerk mobilite yazılımı oluşturur. Akıllı teknoloji, dikkati dağılmış sürüşü algılar, sürücüleri güvenlik konusunda koçluk eder ve gelecekteki riskleri konusunda uyarır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NEXT IT

NEXT IT

Sektör: Yazılım

Yer: Spokane Vadisi, Washington

Ne yapıyor: Next IT, şimdi Verint'in bir parçası olarak, işletmeler için karmaşık soruları yanıtlayan ve müşteri deneyimlerini geliştiren konuşma amaçlı AI geliştiriyor. Finansal ve sigorta ihtiyaçlarından seyahat ve sağlık hizmetlerine kadar akıllı ürünler, teknik destek, faturalandırma, zamanlama, satın alma ve politika bilgileri için görevleri yerine getirir ve soruları yanıtlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

NVIDIA CORPORATION

NVIDIA CORPORATION

Sektör: Donanım, Yazılım

Yer: Santa Clara, Kaliforniya

Ne yapar: Nvidia Corporation ,çeşitli AI özellikli cihazlara güç vermek için grafik işlem birimleri ve donanım oluşturur. Şirketin teknolojisi robotlardan ve kendi kendini süren araçlardan akıllı video analizlerine ve akıllı fabrikalara kadar her şey için kullanılıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

ORBITAL INSIGHT

Alternate Text

Sektör: Büyük Veri, Yazılım

Yer: Mountain View, Kalifornia

Ne yapar: Orbital Insight , soruları yanıtlamak ve çıplak gözle görülemeyen öngörüleri elde etmek için coğrafi görüntüleri ve yapay zekayı kullanır. Uydulardan, hava araçlarından, balonlardan ve diğer uçaklardan gelen verileri kullanarak şirket, normalde bulunmayan tarım ve enerji endüstrilerine ilişkin öngörü ve öngörüler sağlayabilir.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

OPENAI

OPENAI

Sektör: Yazılım

Yer: San Francisco, Kaliforniya

Ne yapar: OpenAI , güvenli bir yapay genel istihbarat (AGI) yaratma misyonuyla kar amacı gütmeyen bir araştırma şirketidir. AGI, insana benzer genel amaçlı zekaya sahip makineler oluşturmayı amaçlamaktadır. Uzun vadeli araştırma ve şeffaflığa odaklanan OpenAI, AGI'yi güvenli ve sorumlu bir şekilde ilerletmeyi umuyor. Şirket Amazon, Microsoft, Elon Musk ve Reid Hoffman gibi teknolojinin en büyük isimlerinden bazılarının sponsoru.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

SHERPA

SHERPA

Sektör: IoT, Mobil

Yer: Redwood City, Kaliforniya (ABD Ofisi)

Ne yapar: Sherpa , öngörücü yapay zeka ile çalışan sanal bir kişisel asistandır (VPA). VPA, bir kullanıcının tüm cihazlar ağına entegre olur, ihtiyaçlarını çıkarır ve tahmin eder. Sherpa sürekli olarak bilgileri ve kullanıcıları düzenli tutmak için günlük 100.000'den fazla parametreyi öğrenip analiz ediyor. İspanya'da kurulan Sherpa, Kaliforniya'daki Redwood City'de ofisleri tutar.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

SIFT SCIENCE

SIFT SCIENCE

Sektör: Güvenlik

Yer: San Francisco, Kaliforniy

Ne yapar: Sift Science, hepsi bir platformda çoklu dolandırıcılık yönetimi hizmetleri sunar. Sift, dolandırıcılık modellerini saptama konusunda eğitmek için web üzerinden binlerce veri noktası kullanır. Teknoloji, ödeme işlemcileri, pazarlar, e-ticaret mağazaları ve hatta sosyal ağların sahtekarlığı önlemeye yardımcı oluyor. Sift Science, Zillow, Wayfair, Twitter, Airbnb ve Shutterstock gibi lider şirketler tarafından kullanılıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

SOUNDHOUND

SOUNDHOUND

Sektör: Yazılım

Yer: Santa Clara, Kaliforniya

Ne yapar: SoundHound Inc. , ses ve konuşma zekasını kullanan birçok çözüm sunan tamamen sesle ilgilidir. Şirketin adaşı ürünü, kullanıcıların müzik arama ve çalmanın yanı sıra şarkıları tanımlamasını ve müzik tabanlı sorguları yanıtlamasını sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

VICARIOUS

VICARIOUS

Endüstri: Makine Öğrenmesi, Robotik

Yer: San Francisco, Kaliforniya

Ne yapar: Vicarious, yapay beyni (AGI) robotlarını insan beyninin hesaplamalı konseptleri üzerine modellendirir. Sonunda insan zekasını aşan makineler yaratma misyonuna sahip olan şirket, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos ve Elon Musk gibi teknoloji devlerinden ciddi destek alıyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

ZEBRA MEDICAL VISION

ZEBRA MEDICAL

Sektör: Yazılım, Healthtech

Yer: Berkeley, Kaliforniya (ABD ofisi)

Ne yapar: Zebra Medical Vision , radyoloji ve tıbbi görüntüleme için teknolojiyi geliştirir ve radyologların teşhis yeteneklerini geliştirirken, hasta bakımına odaklanmayı maksimuma çıkarır. Zebra, durum tespit edici algoritmalar oluşturmak için milyonlarca klinik kayıt ve görüntüyle çalışır. Bu algoritmalar sonuçta tıp uzmanlarının yüksek riskli hastaları daha erken tespit etmelerine ve artan iş yüklerini daha doğru sonuçlarla yönetmelerine yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

ZOOX

ZOOX

Endüstri: Robotik, Otomotiv

Yer: Foster City, Kaliforniya

Ne yapıyor: Zoox , kentsel alanların ihtiyaçlarını desteklemek için gelişmiş mobilite çözümleri üretiyor . Teknolojisini mevcut otomobillere uydurmak yerine araçlarını sıfırdan inşa eden şirket şu anda San Francisco bölgesindeki her yerde kendi kendini süren arabalara sahip.

Daha Fazla Bilgi Edinin.

ZYMERGEN

ZYMERGEN

Endüstri: Büyük Veri, Biyoinformatik

Yer: Emeryville, Kaliforniya

Ne yapar: Zymergen , bilimin ilerlemesini hızlandırmak için makine öğrenmesi, otomasyon ve genomik kullanmaktadır. Tarım, ilaç ve kimya endüstrisine yayılan şirket, otomasyon yazılımı ve büyük bir fiziksel ve dijital DNA veri kataloğu ile mikropların daha hızlı ekilmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin.
Yapay Zeka Hakkında Daha Çok Oku

Kaynak: Builtin

Son Gönderiler