Dünya Çapında Facebook Kullanıcılarının Sayısı 2008-2019

Dünya Mobil 07/11/2019 Teknoloji

Facebook'un kaç kullanıcısı var? 2019'un ikinci çeyreğinden itibaren aylık 2,41 milyar aktif kullanıcıyla Facebook, dünyadaki en büyük sosyal ağdır. 2012 yılının üçüncü çeyreğinde, aktif Facebook kullanıcılarının sayısı bir milyarı aştı ve bunu ilk defa yapan sosyal ağ oldu. Aktif kullanıcılar, Facebook'a son 30 gün içinde giriş yapmış olan kullanıcılardır. Rapor edilen son çeyrekte, şirket her ay 2.7 milyar kişinin şirketin temel ürünlerinden (Facebook, WhatsApp, Instagram veya Messenger) en az birini kullandığını belirtti .

Facebook'un başlangıcı

2004 yılında kurulan Facebook şu anda küresel erişime ve toplam aktif kullanıcılara dayanan en büyük sosyal ağ hizmetidir. Harvard öğrencisi Mark Zuckerberg ve çağdaşlarından bazıları tarafından başlatılan hizmet, başlangıçta yalnızca Harvard öğrencilerine sunulmaktaydı, ancak kısa süre sonra 13 yaş ve üstü lise öğrencileri ve küresel kullanıcılara açılmadan önce bölgesel üniversitelere, Ivy League'e ve diğer yüksek okullara genişledi. Ekim 2018 itibariyle, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Endonezya, Facebook kullanıcı taban büyüklüğü bakımından ilk sırada yer almaktadır .

Facebook nasıl çalışır?

Facebook kullanıcılarının sosyal ağı kullanmadan önce kayıt olmaları gerekir ve arkadaş olarak ekleyebilecekleri diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunmak için kişisel bir profil oluşturmakta serbesttirler. Ayrıca, Facebook kullanıcıları işyeri, kolej veya okula dayalı kullanıcı gruplarına katılabilir ve Facebook irtibatlarını listelerde sınıflandırabilir. Kullanıcılar durum güncellemeleri veya başka içerikler yayınlayabilir ve birbirlerine mesaj gönderebilirler. Facebook kullanıcıları ayrıca sosyal oyunlar veya fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram gibi diğer hizmetler de dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesiyle etkileşime girebilir.

Mobil Facebook kullanımı

Sosyal ağ, mobil web kullanıcıları tarafından da erişilebilir ve 1.3 milyar olan Facebook Messenger gibi orijinal Facebook özelliklerine dayalı bir dizi uygulama yayınladı.En son raporlanan dönem itibariyle aylık aktif kullanıcıları . Facebook ile ilgili geniş uygulama yelpazesi, şirketin indirmelere bağlı olarak dünya çapında en popüler uygulama yayıncılarından biri olmasını sağladı.

Kaynak www.statista.com

Son Gönderiler